Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięAjne klajne semestr w Niemczech
Jeżeli chciałbyś spędzić pięć miesięcy na jednej z niemieckich uczelni, złóż wniosek o stypendium przyznawane przez GFPS i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
O stypendium mogą się ubiegać
studenci studiów dziennych od II roku (do ukończenia 30 roku życia), a także asystenci i słuchacze studium doktoranckiego (do ukończenia 32 roku życia).

Stypendia przyznawane są na okres 5 miesięcy:
* na semestr zimowy (od października do lutego)
* na semestr letni (od kwietnia do sierpnia)

Obecnie rozpoczyna się kwalifikacja na semestr zimowy 2010/2011. Termin składania wniosków na semestr letni upływa 31 października. Składając wniosek o stypendium kandydatom zaleca się wskazanie trzech ośrodków akademickich, w których chcieliby studiować.

Można wybrać: Akwizgran, Bayreuth, Berlin, Bielefeld, Bochum, Bonn, Brema, Chemnitz, Drezno, Düsseldorf, Erlangen, Essen, Franfurt nad Menem, Frankufurt nad Odrą, Fryburg, Greifswald, Getynga, Hamburg, Hanower, Heidelberg, Ingolstadt, Jena, Karlsruhe, Kolonia, Konstancja, Kornheim, Lipsk, Lüneburg, Magdeburg, Mainz, Marburg, Moguncja, Monaster, Monachium, Oldenburg, Osnabrück, Pasawa, Poczdam, Ratyzbona, Tybinga i Weimar.

Wartość stypendium przyznawanego przez GFPS-Polska obejmuje m.in.:
* miesięczne stypendium w wys. 500-550 EURO,
* pomoc w znalezieniu miejsca w akademiku lub na kwaterze prywatnej,
* udział w dwóch czterodniowych seminariach (seminarium integracyjno-powitalne "Dni Miast" na początku semestru oraz seminarium podsumowujące pod koniec semestru pobyt tzw. „Quadrat”).

W nowym miejscu studiów stypendysta może liczyć na pomoc i wsparcie członków GFPS przy immatrykulacji i organizacji pobytu oraz w nawiązaniu kontaktów naukowych i kulturalnych.

Od kandydatów oczekuje się dobrej znajomości języka niemieckiego w mowie i piśmie, a także gotowości do aktywnego włączenia się w życie naukowe, kulturalne i towarzyskie wspólnoty akademickiej podczas studiów w Niemczech.

Więcej informacji: http://www.gfps.pl
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu