Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięBieg Uniwersytetu Medycznego - trwają zapisy
3 października na starcie staną obok siebie pracownicy naukowi, studenci, lekarze i byli pacjenci związani z wrocławskimi klinikami. Nie trzeba być wyczynowcem, by pobiec z nami - zachęcają organizatorzy.
Z jednej strony wyzwanie – kolejna możliwość sprawdzenia formy na atestowanym odcinku 10 kilometrów, z drugiej okazja do spotkania i dzielenia się pasją ludzi związanych z Uniwersytetem Medycznym czy szpitalami klinicznymi, ale też ważna z naszego punktu widzenia okazja do propagowania zdrowego stylu życia – ruchu i dbania o siebie. To wszystko złożyło się na pomysł zorganizowania kolejnego biegu we Wrocławiu – wyjaśnia jego organizator dr hab. Tomasz Zatoński, na co dzień nauczyciel uniwersytecki i laryngolog w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy Borowskiej. To właśnie w okolicach tej placówki wytyczona została trasa biegu. – Sam staram się biegać jak najczęściej, pilnuję żeby były to 2 treningi w tygodniu i dłuższe wybieganie w weekend - przyznaje dr Zatoński. Biegających lekarzy nie brakuje – najlepiej świadczą o tym przykłady naszych ambasadorów. Prof. Andrzej Pupka, szef Zakładu Chirurgii Endowaskularnej Uniwersytetu Medycznego, ukończył trzykrotnie dystans Ironmana w triathlonie, wiele biegów triathlonowych na krótszych dystansach, prof. Andrzej Bieniek – na co dzień specjalista chirurgii plastycznej, ma na koncie 6 maratonów i wiele krótszych biegów, Dominik Samotij z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii jest Mistrzem Polski Lekarzy w biegu na 10 km z minionego roku. Deklarację startu złożyła prof. Alicja Chybicka, Kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej naszego Uniwersytetu.
Nie trzeba mieć wielu dokonań, by do nas dołączyć – przekonuje jednak dr Tomasz Zatoński. Nie trzeba nawet być związanym ze środowiskiem medycznym, zapisy na bieg otwarte są dla wszystkich chętnych. Cieszę się, że dołączają do nas także pacjenci – ludzie po przeszczepach, dzieci i dorośli walczący z rakiem, to dowód na to, że sport jest dostępny i ważny dla wszystkich. Chcemy pokazać, że pomimo rozmaitych przykrych i poważnych chorób można być aktywnym biegać i dbać o swoje zdrowie. Profilaktyki prozdrowotnej na pewno w czasie biegu nie zabraknie – podkreślają organizatorzy. W miasteczku biegowym przygotowaliśmy atrakcje dla dzieci i stoiska przypominające dorosłym jak ważne są regularne badania i ćwiczenia fizyczne. Wysoki poziom imprezy gwarantuje fundacja Wroactiv, organizator popularnego wiosennego biegu ulicznego w naszym mieście: Dziesiątki Wroactiv.
Honorowy patronat nad biegiem objął Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marek Ziętek.

Zapisy i informacje o regulaminie dostępne są na stronie www.bieg.umed.wroc.pl
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu