Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięProgram dla 4 milionów Europejczyków
Gdański Uniwersytet Medyczny znalazł się w gronie uczelni, którym Komisja Europejska 6 grudnia br. przyznała Erasmus Charter for Higher Education (ECHE). Nowy unijny program wymiany i stypendiów Erasmus+ zatwierdził wcześniej Parlament Europejski, a następnie Rada Unii Europejskiej w Brukseli.
Budżet Programu to 14,7 mld euro do 2020 roku, skorzysta z niego ponad 4 mln młodych Europejczyków! Erasmus+ będzie funkcjonował od początku 2014 r. i połączy dotychczasowe programy: Comenius, Erasmus, Erasmus Mundus, Leonardo da Vinci i programy sportowe. Projekt ułatwi młodym ludziom studiowanie za granicą, a szansa na pogłębienie wiedzy i umiejętności dzięki doświadczeniu zdobytemu za granicą poprawi ich szanse na znalezienie zatrudnienia. Zwiększenie środków na program stypendialny o ponad 40% pokazuje jak dużą wagę przykłada UE do edukacji i szkolenia zawodowego.
Po raz pierwszy utworzony zostanie system gwarancji kredytów na jedno- lub dwuletnie studia magisterskie w innym kraju UE dla studentów, którzy nie skorzystali ze stypendium. Na ten cel zostanie przeznaczone 3,5% budżetu. Studenci będą mogli ubiegać się o pożyczki w wysokości 12 tys. euro na studia roczne oraz 18 tys. euro na dwuletnie.
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu