Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięPrzyszli lekarze na pomoc światu
Wraz z początkiem sierpnia Fundacja SASA ruszyła z nowym przedsięwzięciem polegającym na zbiórce sprzętu medycznego wysyłanego do krajów trzeciego świata, a także zbiórce funduszy na rzecz możliwości kształcenia młodych przyszłych lekarzy poprzez umożliwienie im odbycia miesięcznych praktyk w Tanzanii w formie wolontariatu w jednym z tamtejszych szpitali.
Fundacja SASA została stworzona przez studentów medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którym nie jest obojętny los ludzi żyjących w niehumanitarnych warunkach.
Stworzona przez nich akcja we współpracy z portalem pomagam.pl ma na celu zebranie funduszy na stworzenie SASA box#2 oraz wysłanie 3 studentów na wolontariat do Tanzanii.
W ramach akcji SASA box #2 organizatorzy chcą osiągnąć następujące cele:
Zbiórka potrzebnego sprzętu podstawowej opieki medycznej i wysłanie go do Tanzanii. Potrzebne są: strzykawki, rękawiczki, wenflony, stetoskopy, otoskopy, ciśnieniomierze, itp. Sprzęt ten jest niezbędny tam na miejscu do walki z chorobami i epidemiami, które zagrażają również nam, ludziom mieszkającym w Polsce i Europie.
Wysłanie wolontariuszy – studentów medycyny – do Tanzanii, by mogli pomagać na miejscu w ramach miesięcznego wolontariatu, a przy okazji zdobyć szerszą wiedzę między innymi z zakresu leczenia chorób tropikalnych, które w dobie globalizacji i ułatwionego dostępu do różnych zakątków świata okazują się nie być już problemem tylko Afryki.
Niesienie uśmiechu i radości wszystkim potrzebującym.
Każde 10 000 zł to podstawowy sprzęt medyczny dla Afryki i miesięczny wyjazd jednego z wolontariuszy.
Zachęcamy do włączenia się w akcję.
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu