Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięPokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Na łamach Pediatrics opublikowano aktualny kalendarz szczepień opracowany przez Amerykańską Akademię Pediatrii.
 
Nie mamy w Polsce Narodowego Planu Alzheimerowskiego, który wytyczłby standardy diagnostyki, leczenia i opieki nad chorymi i przyczynił się do poprawy ich obecnej sytuacji. O przyspieszenie prac nad stworzeniem takiego planu apelowali eksperci z Koalicji Alzheimerowskiej na konferencji prasowej 21 września w Światowym Dniu Choroby Alzheimera.
 
Rola analgetyków opioidowych w leczeniu bólu nowotworowego
Ból jest najczęstszym objawem somatycznym u pacjentów z chorobą nowotworową, a częstość jego występowania wzrasta wraz z zaawansowaniem choroby. Występuje u ponad połowy wszystkich chorych onkologicznych, a w niektórych nowotworach znacznie częściej (w nowotworach głowy i szyi u 70%). Częstość występowania bólu wzrasta w miarę postępu choroby i w zaawansowanym stadium ból zgłasza 74% chorych, w tym jedna trzecia – o natężeniu umiarkowanym do silnego [1, 2].
 
Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego dotyczące stosowania leków biologicznych w łuszczycy zwyczajnej i stawowej (łuszczycowym zapaleniu stawów)
Zmodyfikowano kryteria rzymskie zaburzeń czynnościowych przewodu
pokarmowego i opracowano III kryteria rzymskie. Coraz powszechniejsze stało się stosowanie probiotyków, prebiotyków i synbiotyków u dzieci.
 
Strona:    1   2   3   4   5   ...   Następna
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie