Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięPokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
W pracy przedstawiono opisy przypadków trójki dzieci, którym przypadkowe osoby wykonały tatuaże czarną henną. W rezultacie odnotowano zaczerwienie i świąd, początkowo w miejscu tatuażu, a ostatecznie objęły one całe ciało.
W wybranych przypadkach skuteczną metodą może być etapowy zabieg przez skórnej angioplastyki tętnic wieńcowych (staged percutaneous coronary intervention, S-PCI).
Autorzy prezentują rzadki przypadek synchronicznego współwystępowania gruczolakoraka poprzecznicy i rakowiaka w końcowym odcinku jelita cienkiego.
W pracy przedstawiono 4 przypadki nawracającego obrzęku naczynioruchowego i/lub przewlekłej pokrzywki skojarzonej z zaburzeniami hormonalnymi.
W pracy przedstawiono opis 57-letniej chorej od 29 lat leczonej z powodu RZS, o stale utrzymującej się dużej aktywności choroby pomimo stosowania różnorodnych leków modyfikujących przebieg choroby.
W artykule przedstawiamy dwa przypadki chorych z udarem niedokrwiennym mózgu, u których po leczeniu trombolitycznym wystąpiło powikłanie w postaci rozległych krwiaków podskórnych.
Wśród nowotworów przewodu pokarmowego pierwotne nowotwory wyrostka robaczkowego znajdowane są w niespełna 0,5% przypadków. Pierwotny gruczolakorak wyrostka robaczkowego występuje bardzo rzadko. Częstotliwość raka wyrostka robaczkowego oszacowano na 0,12 przypadków/mln mieszkańców/rok.
Autorzy przedstawiają przypadek 6-letniej dziewczynki, skierowanej do Kliniki Neurologii IPCZD z powodu przedłużających się wymiotów (trwających ponad 7 dni), z następowym szczękościskiem i zaburzeniami mowy.
Przypadek 30-letniego chorego, u którego w czasie zaostrzenia objawów ChLC wystąpiło owrzodzenie jamy ustnej.
W pracy przedstawiono przypadek wieloogniskowej choroby Castlemana, która toczyła się w sposób charakterystyczny dla guza trzustki i przybrała nieoczekiwany przebieg
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie