Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się  Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Wzorem lat ubiegłych Państwowy Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu (Ukraina), zaprasza 2 studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do uczestnictwa w Międzynarodowej Letniej Szkole, która odbędzie się w dniach 19 – 30 lipca 2013 roku w Tarnopolu.
 
The Swedish Institute Baltic Sea Region Cooperation ogłasza możliwość ubiegania się o stypendia na rok akademicki 2013/2014. Stypendia są skierowane do:
- studentów (aplikację należy złożyć do 11 lutego 2013)
- naukowców (aplikację należy złożyć do 15 stycznia 2013)
 
Informujemy, iż 17 września 2012 r. ogłoszono nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Polsko-Norweskiej Współpracy Badawczej. Przewiduje się realizację przynajmniej jednego otwartego naboru wniosków lub dwóch, jeśli alokacja udostępniona w pierwszym naborze (38 713 827 euro) nie zostanie wykorzystana.
 
Spotkanie informacyjne Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta odbyło się 15 listopada br. na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Na zaproszenie Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego poprowadziła je Małgorzata Krasowska, dyrektor wykonawczy Komisji oraz Aleksandra Augustyniak, doradca edukacyjny Komisji. Zaprezentowano szereg korzyści płynących z udziału w programie, oferty stypendiów fundowanych przez Komisję, a także strategię publikacji i współpracy zagranicznej jako klucza do sukcesu naukowego (tzw. know how).
 
Stowarzyszenie Naukowo – Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej GFPS-POLSKA od wielu lat zajmuje się rozwijaniem kontaktów między młodymi Polakami i Niemcami, promocją nauki języka niemieckiego i zaangażowania we współpracę naukową i kulturalną z naszym zachodnim sąsiadem. Współpraca obejmuje organizacje w Niemczech oraz Czechach: GFPS e.V. iGFPS-CZ. Od 2009 roku honorowym patronem GFPS-Polska jest prof. Władysław Bartoszewski.
 
Z początkiem października rozpoczęła się rekrutacja na wyjazd na studia do Getyngi. Studia prowadzone są w ramach Polsko-Niemieckiego Porozumienia, które zakłada między innymi międzyuczelnianą wymianę studentów
 
Studenci 3, 4 i 5 roku studiów lekarskich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie mają możliwość odbycia praktyk wakacyjnych w Asklepios Klinikum Uckermark w Schwedt.
 
Po raz kolejny czterech studentów kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ma szansę na udział w szkole letniej w Lwowie. Studenci śląskiej uczelni mogą ubiegać się o możliwość udziału dwutygodniowych praktyk na Państwowym Uniwersytecie Medycznym począwszy od szóstego sierpnia.
 
Pięcioro studentów Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu będzie miało możliwość wzięcia udziału w 4-tygodniowych praktykach studenckich w Martin-Luther Universität Halle-Wittenberg w Niemczech
Studium Medycyny Molekularnej ogłasza nabór na czteroletnie Międzynarodowe Środowiskowe Studia doktoranckie w zakresie Medycyny Molekularnej. W trakcie ich trwania uczestnicy wezmą udział w licznych kursach i szkoleniach, prowadzonych w najbardziej prestiżowych krajowych ośrodkach. Kształcić się będą pod okiem zarówno polskich jak i zagranicznych specjalistów.
Strona:    Poprzednia   1   2   3   4   5   Następna