Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się  Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Warszawski Uniwersytet Medyczny i Hamamatsu University School of Medicine 18 lutego 2010 roku zawarły umowę o współpracy i wymianie akademickiej oraz memorandum o wymianie studentów i doktorantów obu uczelni.
 
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) oraz francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Szkolnictwa Wyższego i Badań zapraszają do podejmowania współpracy w ramach programu POLONIUM.
 
Do 1 kwietnia można składać aplikacje do udziału w programie wymiany kulturalnej między Szwajcarią a nowymi krajami członkowskimi UE: Sciex-NMS
Uniwersytet w Edynburgu prowadzi program stypendialny przeznaczony dla studentów studiów wyższych polskich uczelni medycznych. Co roku przyznawane będą 4 stypendia. Pobyt na nich może trwać od 4 do maksymalnie 8 tygodni.
 
Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja programu Amgen Scholars, dzięki któremu polscy studenci medycyny i farmacji będą mieli szansę wziąć udział projektach badawczych na prestiżowych zagranicznych uczelniach m.in. w Cambridge.
 
Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej ufundowała stypendia dla polskich studentów chcących odwiedzić niemieckich kolegów w ich uczelniach. Można otrzymać dofinansowanie w wysokości 50 euro dziennie na jednego uczestnika wyprawy.
 
Polacy studiujący na brytyjskich uniwersytetach pracują o 110,5 dni w roku - donosi Polish Express Onlina, internetowy serwis Polaków w Wielkiej Brytanii. Co trzeci student pracuje 40 godzin tygodniowo. Tyle ile statystyczny pracownik w Polsce.
Fundusz Wyszehradzki oferuje dwa specjalne programy stypendialne: Intra-Visegrad Scholarschips, Visegrad Scholarschip Program.
 
Odkąd 10 lat temu Polska dołączyła do programu Erazmus – w ramach wymiany studenckiej wyjechało na zagraniczne studia 53 tys. Polaków. Najczęściej wyjeżdżali studenci uczelni poznańskich i warszawskich.
W tym roku po raz pierwszy studenci z Polski skorzystali z Europejskiego Programu Naukowego Amgen (Amgen Scholars Europe Programe ASEP).
Strona:    Poprzednia   1   2   3   4   5   Następna