Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Pokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Na łamach Pediatrics opublikowano aktualny kalendarz szczepień opracowany przez Amerykańską Akademię Pediatrii.
 
D-dimery są produktami fibrynolizy, których obecność we krwi może świadczyć o żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej i rozsianym krzepnięciu wewnątrznaczyniowym.
 
Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport na temat wykorzystania antybiotyków w Europie Wschodniej. Analizowano dane dotyczące: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowini, Czarnogóry, Chorwacji, Gruzji, Kirgistanu, Kosowa, Mołdawii, Serbii, Tadżykistanu i Turcji.
 
W The Lancet opublikowano wyniki przeglądu systematycznego i metaanalizy danych dotyczących wpływu wprowadzenia zakazu palenia w miejscach publicznych w różnych krajach na zdrowie dzieci.
 
Tomografia komputerowa (CT, computerized tomography) jest powszechnie stosowana w onkologii dziecięcej, gdzie służy między innymi ocenie zaawansowania nowotworów i monitorowaniu wyników leczenia.
 
Metoda shRNA umożliwia wyłączanie aktywności poszczególnych genów, pozwalając na analizę ich znaczenia w procesach chorobowych. Li i wsp. wykorzystali analizy shRNA (short hairpin RNA) dla określenia profilu aktywności genów w pochodzących od pacjentów komórkach glejaka.
 
Sadatsafavi i wsp. przeprowadzili badanie kliniczno-kontrolne, którego celem było określenie znaczenia regularnego przyjmowania glikokortykosteroidów i długodziałających beta-agonistów (LABA, long-acting beta-agonists) w prewencji hospitalizacji związanych z zaostrzeniem astmy.
 
Makrolidy to antybiotyki wykazujące działanie bakteriostatyczne poprzez blokowanie bakteryjnej biosyntezy białek. Lund i wsp. zbadali zależność między stosowaniem makrolidów w ciąży oraz u niemowląt a ryzykiem stwierdzenia przerostowego zwężenia odźwiernika w pierwszych 120 dniach życia.
 
Badania wskazują, że suplementacja witaminy E oraz selenu może zwiększać ryzyko rozwoju raka prostaty. Naukowcy ostrzegają, że ich dodatkowe przyjmowanie nie wiąże się z żadnymi potwierdzonymi pozytywnymi efektami a czasem może nawet okazać się groźne.
Wnioski z dotychczas prowadzonych badań sugerują, że witamina D może obniżać ciśnienie krwi u określonych grup pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Z patofizjologicznego punktu widzenia sugeruje się również związek między niskim poziomem witaminy D i przerostem lewej komory.
Strona:    Poprzednia   7   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   Następna
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie