Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Pokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Skuteczność rewaskularyzacji i farmakoterapii w stabilnej chorobie wieńcowej była przedmiotem licznych badań. Jednak wciąż brakuje mocnych dowodów na to, że u chorych ze stabilną chorobą wieńcową przezskórna rewaskularyzacja dodana do farmakoterapii może poprawiać przeżywalność. Windecker i wsp. podsumowali wyniki randomizowanych badań klinicznych opublikowane w latach 1980-2013.
Przyczyny wzrastającej częstości rozpoznawania zaburzeń ze spektrum autyzmu u dzieci pozostają niejasne. Obciążenie wielu pacjentów i całych społeczeństw sprawia, że autyzm jest istotnym problemem zdrowia publicznego. Naviaux i wsp. przeprowadzili eksperyment, którego celem było sprawdzenie, czy u podłoża zachowań autystycznych może leżeć nadmierna aktywacja układu immunologicznego ciężarnej matki.
Ostatnie prace nad stworzeniem automatycznego systemu podawania insuliny reagującego na zmiany stężenia glukozy skoncentrowane były na udoskonaleniu algorytmów przewidujących zmiany glikemii, umożliwiających obliczenie optymalnych dawek leku.
Choć uważa się, że w określonych przypadkach zatorowości płucnej leczenie trombolityczne może przynosić korzyść, brakuje wyników eksperymentów, które by to potwierdzały z dużą pewnością.
Przyczyny wzrostu częstości występowania chorób o podłożu autoimmunizacyjnym pozostają nieznane. Jedna z głównych hipotez mających wyjaśniać to zjawisko zakłada, że brak ekspozycji na alergeny w dzieciństwie jest związany z późniejszą nieprawidłową aktywnością układu immunologicznego.
Dalbawancyna i orytawancyna to półsyntetyczne antybiotyki glikopeptydowe nowej generacji. Uważa się, że ich obecność prowadzi do uszkodzenia ścian bakterii Gram-dodatnich i zablokowania procesu translacji. Oba antybiotyki wykazują działanie przeciwko metycylinoopornemu Staphylococcus aureus (MRSA).
Zgodnie z DSM-5 (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders) zaburzenia ze spektrum autyzmu obejmują m.in. autyzm, zespół Aspergera i dziecięce zaburzenie dezintegracyjne.
Wybiórcze publikowanie wyników badań klinicznych jest istotnym problemem współczesnej medycyny [1,2]. W zasadniczy sposób wpływa na wiedzę o realnej skuteczności badanych interwencji, marnuje zainwestowane przez społeczeństwo środki i ryzyko poniesione przez pacjentów.
Aktualnie niewiele wiadomo na temat wpływu leków przeciwpsychotycznych i stabilizujących nastrój na ryzyko popełniania przestępstw z użyciem przemocy.
Uważa się, że łączenie kilku substancji aktywnych w jednej tabletce może poprawiać przestrzeganie planu terapeutycznego przez pacjentów.
Strona:    Poprzednia   5   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   Następna
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie