Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięPokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
7 listopada br. w Auli B Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ul. Trojdena 2a, Warszawa) odbędzie się Konferencja "Standardy Medyczne w Praktyce Pediatrycznej dla Studentów i Młodych Lekarzy".
Podczas spotkania będzie można zapoznać się z ofertą śląskiej Uczelni i poznać szczegóły prowadzonych na Wydziale zajęć z kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, lekarsko-dentystycznego prowadzonego w języku angielskim oraz ratownictwa medycznego.
Dziewięćset trzydziestu studentów rozpoczęło już zajęcia na I roku w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się 8 października br. o godz. 10 w Auditorium Primum im. Olgierda Narkiewicza.
7 października 2015 r. o godz. 18:00 dr n. med. Wojciech Szczęsny z Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej Collegium Medicum UMK wykładem pt. „Bajka o trzech książętach Serendypii albo rola przypadku w medycynie” zainauguruje XVIII edycję wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.
Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Neurochirurgii przy Katedrze i Klinice Neurochirurgii, które na co dzień jest pod opieką prof. Pawła Słoniewskiego oraz dr. Tomasza Szmudy uczestniczyli w połowie września br. w spotkaniu polskiego oddziału międzynarodowego Walter E. Dandy Neurosurgical Society (WEDNS). Tym razem neurochirurdzy oraz młodzi pasjonaci neurochirurgii z całej Polski odwiedzili Uniwersytet Opolski.
Redakcja „Pulsu Medycyny” już po raz szósty organizuje konkurs na wybitnego innowatora w polskiej ochronie zdrowia – Złoty Skalpel 2015.
Stypendium Naukowe im. Antoniego Dębskiego jest indywidualną nagrodą pieniężną przyznawaną corocznie w drodze konkursu młodym pracownikom nauki (nie starszym niż 35 lat), studentom lub członkom federacji nurkowych.
46 osób pochodzących z Norwegii, Szwecji, Danii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Indii oraz Polski rozpocznie od października 2015 r. studia na kierunku lekarskim prowadzonym w języku angielskim.
Premier Ewa Kopacz uczestniczyła w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, która odbyła się 25 września br. na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.
Przedstawiciele 11 wrocławskich uczelni spotkają się w Auli Leopoldina na wspólnej Inauguracji Środowiskowej. Po raz trzeci 1 dzień października świętować będą razem. Początek uroczystości zaplanowano na godz.14.00.
Strona:    Poprzednia   1   2   3   4   5   6   ...   Następna