Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięPokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
16 września 2015 r. Katedra Chirurgii Ogólnej i Transplantologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Włodarczyka dokonała przeszczepu tysięcznej nerki.
Studenci Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK działający w "Młodej Farmacji" zdobyli miano najlepszego studenckiego projektu roku w konkursie na Studencki Projekt Roku organizowanym przez grupę PZU.
Studentka VI roku kierunku farmacja Collegium Medicum UMK Agnieszka Sorokozakwalifikowała się do III edycji projektu Fundacji im. Lesława A. Pagi „Liderzy Ochrony Zdrowia”.
Sześćset dwadzieścia sześć osób rozpocznie wkrótce studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jako pierwsi immatrykulowani będą studenci I roku Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologicznego (kierunek lekarsko-dentystyczny – 79 osób, kierunek techniki dentystyczne – 44 osoby).
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej GUMed znalazł się na 2 miejscu w swojej kategorii (NZ1M) i 1 miejscu wśród Wydziałów Farmaceutycznych w Polsce w zestawieniu wszystkich jednostek naukowych i badawczych biorących udział w konkursach Narodowego Centrum Nauki, które zostały rozstrzygnięte w latach 2013-2014 wraz z kategoriami KEJN (www.ncn.gov.pl).
21 września 2015 r odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego w województwie śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia. Inwestycja kosztowała blisko 20 mln zł.
Oficjalna strona Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku informuje o kampanii „Studiuj w Białymstoku”, której organizatorem jest Urząd Miejski w Białymstoku.
Niemałym osiągnięciem mogą pochwalić się naukowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Opracowali one nowe tablice SCORE, stosowane celem oceny ryzyka sercowo – naczyniowego, przede wszystkim przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz kardiologów.
Profilaktyka, choroby dziecięce i problemy w codziennej pracy pediatrów zdominują konferencję "Standardy medyczne w Praktyce Pediatrycznej dla Studentów i Młodych Lekarzy". Rejestracja chętnych rozpocznie się 01 października.
Podczas spotkania będzie można zapoznać się z ofertą Uniwersytetu i poznać szczegóły prowadzonych na Wydziale zajęć z kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, lekarsko-dentystycznego prowadzonego w języku angielskim oraz ratownictwa medycznego.
Strona:    Poprzednia   1   2   3   4   5   6   7   ...   Następna