Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięPokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Płyn „Biolasol” służący do przechowywania narządów do transplantacji otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2015 przyznawanej przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.
20 września 2015 r. Oddział Bydgoski Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy oraz Kliniką Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela, Kliniką Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza, Katedrą i Zakładem Farmakologii i Terapii, Centrum Pływania i Nurkowania - Meduza oraz Towarzystwami Rowerowymi organizują obchody Światowego Dnia Serca, które przypadają na 27 września.
W ramach XII Kongresu Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, poza ciekawym programem, możliwością zwiedzania Gdańska, ECS-u i Westerplatte, organizatorzy zadbali również o aktywność fizyczną.
Prezentacja “Szczepić czy nie? Czy grożą nam masowe epidemie?” Marceliny Sadowskiej i Adrianny Wittbrodt, uczennic VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni otworzy wrześniowe Młodzieżowe Spotkania z Medycyną.
Organizowana akcja profilaktyczna ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat czynników ryzyka zachorowania na nowotwory głowy i szyi oraz zapoznanie mieszkańców województwa kujawsko - pomorskiego z wczesnymi objawami tych chorób.
Korowód Nadziei przeszedł ulicami Wrocławia. Wśród barwnego tłumu nie zabrakło przedstawicieli Uniwersytetu Medycznego i Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą, którzy już 7 września uroczyście otworzą budynek Przylądka Nadziei.
Wraz z początkiem sierpnia Fundacja SASA ruszyła z nowym przedsięwzięciem polegającym na zbiórce sprzętu medycznego wysyłanego do krajów trzeciego świata, a także zbiórce funduszy na rzecz możliwości kształcenia młodych przyszłych lekarzy poprzez umożliwienie im odbycia miesięcznych praktyk w Tanzanii w formie wolontariatu w jednym z tamtejszych szpitali.
Jak informuje oficjalna strona Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do zamknięcia Projektu PRAXIS zostało zaledwie kilka tygodni, ale w puli jest wciąż kilka ciekawych szkoleń, które na wolnym rynku kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
W nawiązaniu do listu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polskiej Akademii Nauk, Narodowego Centrum Nauki oraz Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przedstawiającego konieczność zwiększenia finansowania badań naukowych, 25 sierpnia 2015 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie Premier Ewy Kopacz z przedstawicielami środowiska naukowego.
10.10.2014 r. w godzinach 10.00 - 14.00 w holu na parterze Centrum Dydaktycznego WUM (przy ulicy Żwirki i Wigury 61) odbędzie się kiermasz wszelkiego rodzaju podręczników, skryptów, notatek.
Strona:    Poprzednia   1   2   3   4   5   6   7   8   ...   Następna