Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięPokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska to największe fotograficzne wydarzenie w Polsce. Wszyscy miłośnicy fotografii mogą nadsyłać swoje prace w 6 kategoriach do 31 sierpnia br.
Zdjęcia można zgłaszać przez stronę www.national-geographic.pl/wkf/
Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a serdecznie zaprasza lekarzy, stażystów, studentów medycyny, pielęgniarki oraz pozostałych pracowników personelu medycznego na szkolenia dotyczące Zespołu Tourette'a (GTS).
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie ponownie uczestniczy w akcji organizowanej przez Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego pt. "Dom dla Studenta".
 
Aż 1810 osób ubiegało się o przyjęcie na studia stacjonarne kierunek lekarsko-dentystyczny w tegorocznej rekrutacji, co daje ponad 36 osób na jedno miejsce. Równie obleganym kierunkiem studiów jest lekarski, gdzie aplikowało 4446 osób, co oznacza 18,5 osoby na jedno miejsce.
 
Premier Ewa Kopacz odwiedziła w środę, 22 lipca 2015 roku I Katedrę i Klinikę Położnictwa i Ginekologii, kierowaną przez prof. Mirosława Wielgosia. W spotkaniu uczestniczył Rektor prof. Marek Krawczyk oraz Pracownicy Jednostki.
23 lipca br. do Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej UMW przybył z wizytą Minister Zdrowia Marian Zembala, który poprowadził spotkanie z ekspertami w ochronie zdrowia pn. „Polaków Zdrowia Portret Własny 2015”.
Zgodnie z § 20 Zarządzenia nr 55 Rektora UMK z dnia 26 maja 2009 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania tytułów oraz wyróżnień najlepszych absolwentów oraz studentów, wnioski można składać w Dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego w terminie do 28.08.2015 r.
Trzy pierwsze w województwie pomorskim zabiegi przezskórnego zamknięcia uszka lewego przedsionka przeprowadzono 9 lipca br. w Klinicznym Centrum Kardiologii UCK kierowanym przez prof. Grzegorza Raczaka.
Wszystkich studentów gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki” realizowanego przez Fundację Rozwoju Wolontariatu w Lublinie. Głównym elementem Programu są działania edukacyjne realizowane przez studentów – wolontariuszy na rzecz dzieci i młodzieży ze szkół wiejskich i z małych miast.
Beata Małecka-Libera, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, przyznała, że procedura rekrutacji na studia medyczne wymaga zmian. "To nie powinien być wyłącznie konkurs świadectw maturalnych" - podkreśliła podczas debaty "Humanizacja Medycyny" zorganizowanej pod auspicjami prof. Zbigniewa Izdebskiego.
Strona:    Poprzednia   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   Następna