Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięPokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Dystans 3608 km przejechali na rowerach pracownicy i studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach akcji “European Cycling Challenge” 2015, przyczyniając się do zwycięstwa Gdańska w rowerowej rywalizacji 38 europejskich miast.
„Management options for the traumatized young permanent dentition” to tytuł wykładu, który 13 lipca br. wygłosił prof. Angus Cameron z Australii. Spotkanie odbyło się z inicjatywy prof. Katarzyny Emerich, kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego GUMed w ramach współpracy z Polską Akademią Stomatologii Dziecięcej.
„Rak wolny od bólu” to kampania realizowana od marca do września 2015 roku przez Fundację Wygrajmy Zdrowie i Koalicję na Rzecz Walki z Bólem „Wygrajmy z Bólem”. Jej celem jest pomoc pacjentom nowotworowym w leczeniu przewlekłego bólu towarzyszącego chorobie i walka z opioidofobią.
Tegoroczną edycję konkursu „ABC Interny i EKG” wygrali (ex aequo) studenci III roku Kacper Marunowski i Jędrzej Strzelecki. Drugie miejsce zajął Paweł Michalski, trzecie miejsce – Wojciech Zgoliński. Wszyscy uczestnicy finału wykazali się ponadprzeciętnym zasobem wiadomości, umiejętnościami i opanowaniem.
Serdecznie zapraszamy Was do udziału w XXII Rajdzie Eskulapów, na który tym razem ruszamy w Beskid Niski. Wydarzenie organizowane przez: Samorząd Studentów Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie.
W dniach 2-3 lipca w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbyła się wizyta ukraińskich studentów w ramach programu szkolenia dla ukraińskich lekarzy, pielęgniarek oraz studentów kierunków medycznych w polskich szpitalach organizowanego przez Ogólnopolska Fundację Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym.
Zgodnie z przeprowadzonym badaniem satysfakcji pacjentów przez Fundację Onkologiczną Osób Młodych Aliva - Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mieleckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach drugi raz został wybrany za najbardziej przyjazny szpital onkologiczny w Polsce.
Zgodnie z zatwierdzonym Planem Działań dla III Osi Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i regionu Programu Operacyjnego PO WER w III kwartale 2015 r. (sierpień/wrzesień 2015 r.) będzie ogłoszony konkurs na realizację wysokiej jakości programów stażowych.
W tegorocznej, V edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, Warszawski Uniwersytet Medyczny ponownie wyróżniono certyfikatem oraz znakiem jakości „Uczelnia Liderów”. Ponadto, JM Rektor - prof. Marek Krawczyk został uhonorowany nagrodą specjalną – statuetką Aurea Praxis.
Studentka kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK Julia Kubica znalazła się w gronie laureatów IV edycji programu Diamentowy Grant. Studentka będzie prowadziła badania „Aktywność płytek krwi podczas hipotermii terapeutycznej u pacjentów z zawałem serca leczonych tikagrelorem”.
Strona:    Poprzednia   4   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   Następna