Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięPokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Urazy i wypadki stanowią najczęstszą przyczynę zgonów wśród dzieci. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zgonu wśród dzieci, najczęściej w wyniku urazów lub wypadków.
 
W zależności od kształtu agregatów synukleiny mogą one przyczyniać się do rozwoju różnych chorób neurologicznych
Badania ujawniają bardzo duże różnice w częstości transplantacji wątroby z powodów związanych z przedawkowaniem leków między krajami europejskimi.
Idarucizumab stanowi fragment przeciwciała monoklonalnego, który łączy się z dabigatranem w stosunku molarnym 1:1. Stephan Glund i wsp. przeanalizowali bezpieczeństwo oraz efektywność wzrastających dawek idarucizumabu, stosowanego celem odwrócenia efektu przeciwkrzepliwego dabigatranu. Wyniki badania opublikowano na łamach czasopisma The Lancet.
Jaki jest związek między pożądaną cechą charakteru a chorobami psychicznymi?
Wyniki nowych badań łączą rozwój niepłodności mężczyzn z autoimmunologicznym zapaleniem prostaty.
Istnieją wiarygodne dane wskazujące na fakt, iż spożywanie alkoholu w umiarkowanych ilościach wiążę się z mniejszym ryzykiem rozwoju chorób układu krążeniach oraz cukrzycy typu II. Znacznie mniej uwagi poświęcono dotąd określeniu związku pomiędzy spożywaniem alkoholu a ryzykiem rozwoju przewlekłej choroby nerek. Tematem tym zajęli się Sarah H Koning i wsp., a wyniki swoich badań opublikowali na łamach Kidney International.
Na łamach portalu BMJ Open opublikowano wyniki badania analizującego sposoby leczenia chorób przenoszonych drogą płciową przez lekarzy pierwszego kontaktu w Anglii. Na podstawie uzyskanych danych stwierdzono, iż lekarze zalecają odpowiednie leki pacjentom chorującym na chlamydiozę, jednakże nie postępują zgodnie aktualnymi z wytycznymi leczenia rzeżączki.
Appendektomia wykonywana z powodu ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego jest najczęściej wykonywanym zabiegiem operacyjnym. Aktualnie, w większości przypadków wiąże się to z hospitalizacją pacjenta, trwającą co najmniej jedną dobę. Istnieje szereg badań pokazujących, że cholecystektomia może być bezpiecznie przeprowadzana w ramach chirurgii ambulatoryjnej, natomiast co zaskakujące nie określono dotychczas możliwości przeprowadzania w takich warunkach appendektomii.
Nastolatki z otyłością mają dwukrotnie zwiększone ryzyko rozwoju raka jelita grubego w średnim wieku – alarmują badacze na łamach czasopisma Gut.
Strona:    Poprzednia   1   2   3   4   5   6   ...   Następna
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie