Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj sięPokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Powikłaniom mikronaczyniowym cukrzycy typu 2 często towarzyszą zmiany w objętości lewego przedsionka serca.
Noworodkowy zespół abstynencyjny (NAS - Neonatal abstinence syndrome) jest schorzeniem dotyczącym noworodków, które w czasie ciąży były eksponowane na działanie substancji psychotropowych.
Kwestia tego czy pacjenci z nadwagą lub otyłością w schyłkowej fazie przewlekłej niewydolności nerek są odpowiednimi kandydatami do transplantacji nerki jest dyskutowana od dłuższego czasu. Celem metaanalizy ,której autorami są Jeffrey A Lafranca i wsp., było podsumowanie dotychczasowych badań oceniających wpływ BMI biorców nerki na wyniki tego sposobu leczenia nerkozastępczego.
W ostatnim czasie aplikacje mobilne stały się szeroko rozpowszechnione i wykorzystywane w ocenie stanu zdrowia zarówno przez klinicystów jak i samych pacjentów.
Kontrola hormonów tarczycy może przyczynić się do lepszej opieki nad pacjentami z cukrzycą.
Amerykańscy naukowcy prezentują nowy pomysł pomocny w walce z otyłością i cukrzycą.
Nie tylko rodzaj wykonywanych ćwiczeń, ale także czas treningu ma wpływ na osiągane efekty.
Lekarze z Mayo Clinic ostrzegają przed wpływem napojów energetycznych na ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych.
Dekstrometorfan ma zwiększać wydzielanie insuliny oraz prowadzić do lepszej kontroli glikemii u pacjentów z cukrzycą typu 2.
Mała miejscowość i młodszy wiek pacjenta mogą sprzyjać przeoczeniu zawału serca.
Strona:    Poprzednia   1   2   3   4   5   6   7   ...   Następna
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie