Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Pokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Na łamach World Jouranal of Gastroenterolgy przedstawiono wyniki pierwszego badania porównującego skuteczność moksyfloksacyny w pierwszej linii eradykacji H. pylori.
Czy warto łączyć oba antybiotyki podczas hospitalizacji?
Wilgotność powietrza zdecydowanie bardziej niż zmiany pogodowe wpływa na dolegliwości pacjentów.
Adiponektyna wykazuje właściwości kardioprotekcyjne, przez co sugeruje się, iż obniżone stężenie adiponektyny obserwowane między innymi wśród osób z otyłością oraz cukrzycą wiąże się z wyższym ryzykiem wystąpienia migotania przedsionków.
W krajach Europy Zachodniej wirusowe zapalenie wątroby typu E występuje stosunkowo rzadko. W ostatnich latach obserwuje się natomiast zwiększone rozpowszechnienie wirusowego zapalenia wątroby typu E w Europie Środkowej.
Wiadomo, iż zmiany dysplastyczne małego stopnia u pacjentów z przełykiem Barreta mogą ulec progresji do dysplazji dużego stopnia oraz gruczolakoraka przełyku. Ablacja prądem o częstotliwości radiowej okazała się skuteczną metodą terapeutyczną dysplazji małego stopnia w badaniach klinicznych, aczkolwiek skuteczność tego typu leczenia w codziennej praktyce lekarskiej nie została dotychczas poddana ocenie.
Radioterapia jest jedną z głównych metod leczenia chorych na raka jamy ustnej i gardła, jednak ostre reakcje występujące po napromienianiu mogą być przyczyną bardzo nasilonych dolegliwości bólowych. Celem przedstawionego badania była analiza występowania i nasilenia bólu, a także rodzaj i skuteczność leczenia przeciwbólowego u chorych na ten typ nowotworu, poddanych radioterapii lub radiochemioterapii.
Wydłużenie długości życia w populacji ogólnej znajduje odzwierciedlenie w wieku pacjentów leczonych z powodu nieswoistych zapaleń jelit. Równocześnie, dotychczas przeprowadzone badania dostarczają jedynie skąpych informacji na temat profilu bezpieczeństwa oraz skuteczności stosowania leków anty-TNF-alfa u starszych pacjentów. Tematem tym zajęli się T. Lobatón i wsp. a wyniki swoich badań opublikowali na łamach Alimentary Pharmacology & Therapeutics.
 
Dotychczas przeprowadzono nieliczne badania dotyczące wpływu przezskórnych interwencji wieńcowych na przeżycie pacjentów z wielonaczyniową chorobą wieńcową i cukrzycą. Dodatkowych informacji na ten temat dostarcza badanie, którego autorami są Dr Abhiram Prasad i wsp., opublikowane na łamach Heart
 
Francuscy badacze przedstawili wyniki badania obserwacyjnego, dotyczącego przebiegu klinicznego martwiczych zapaleń naczyń - zapaleń naczyń związanych z przeciwciałami ANCA (AAV, antineutrophil cytoplasmic antibody–associated vasculitides ) oraz guzkowego zapalenia tętnic (PAN, polyarteritis nodosa), o początku w wieku dziecięcym.
Strona:    1   2   3   4   5   ...   Następna
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie